ISTORIJA JE ISPISANA! Istaknut

04 jun 2017
98 puta

KRALJEVINA EVROPA: Real savladao Juventus u finalu Lige šampiona, Ronaldo produžio prokletstvo Stare dame

Fudbaleri Reala odbranili su titulu u Ligi šampiona, pošto su večeras u finalu u Kardifu pobedili Juventus 4:1.

Golove za Real postigli su Kristijano Ronaldo u 20. i 64, kao i Kazemiro u 61. i Asensio u 90. minutu. Jedini strelac za Juventus bio je Mario Mandžukić u 27. minutu.

Real je po 12. put u istoriji kluba stigao do evropske titule.  Kraljevski klub iz Madrida je do sada igrao u 15 finala, a tri je izgubio.

Juventus je deveti put igrao u finalu LŠ, a ostao je na dve osvojene evropske titule. "Stara dama" je produžila prokletstvo, jer je ovo njen sedmi poraz u finalima LŠ/KEŠ.

Real je ujedno prvi klub koji je uspeo da odbrani titulu u Ligi šampiona. Real je bio evropski šampion 1956, 1957, 1958, 1959, 1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014, 2016.

Juventus je bio evropski šampion 1985. i 1996. godine.

Juventus je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Huan Kvadrado u 84. minutu isključen zbog drugog žutog kartona.

Real je poveom golom Ronalda u 20. minutu, kada je posle njegovog šuta lopta pogodila Bonućija i završila u mreži Juventusa. Mandžukić je sjajnim golom sedam minuta kasnije izjednačio. On je makazicama zatresao mrežu Navasa.

Kazemiro je u 61. minutu ponovo doveo Real u vođstvo, a Ronaldo se tri minuta kasnije po drugi put upisao u strelce. Konačan rezultat postavio je Asensio u 90. minutu.