SUMA POGODIO, PARTIZAN STREPEO DO KRAJA! Javor mučio crno-bele pred put u Atinu! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Javora sa 2:1 u drugom kolu Superlige Srbije

Upisali su crno-beli i drugu pobedu u domaćem šampionatu, ali nije bilo nimalo lako izabranicima trenera Miroslava Đukića.

Strelci za domaći tim bili su Uroš Đurđević u sedmom minutu i Sejduba Suma u 85, da bi onda Milovan Milović četiri minuta kasnije smanjio rezultat i doneo dramu, koja je na kraju završena pobedom kluba iz Humske.

Partizan je na ovom meču bio bez Brazilaca Evertona i Leonarda, koji je meč posmatrao iz lože stadiona u Humskoj.

Partizan je rano došao do vođstva, koje su mogli i da uvećaju, ali nisu najviše zahvaljujući promašajima Danila Pantića.

Upravo je njega zamenio u drugom poluvremenu Suma i ta izmena se isplatila Đukiću.

Omaleni ofanzivni vezista se odlično snašao psle dodavanja Nemanje R. Miletića i upisao prvi gol u dresu srpskog šampiona.

Da se gosti nisu predali pokazao je Milović, koji je minut pre kraja regularnog toka postigao gol protiv bivšeg kluba.

Ipak, Ivanjičani više od toga nisu mogli, ali svakkao je i to dovoljna opomena pred ono što čeka crno-bele, a to je revanš meč trećeg kola Lige šampiona protiv Olimpijakosa u Atini u sredu. Prvi susret završen je pobedom grčkog šampiona od 3:1.

PARTIZAN - JAVOR 2:1 (1:0)

Strelac: Đurđević u 7. i Suma u 85. - Milović u 89. minutu

Stadion Partizana. Sudija: Milan Ilić.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, El Monir, Jevtović (od 58. Radin), Kosović, Janković, Pantić (od 65. Pantić), Tavamba (do 54. Jovanović), Đurđević.

JAVOR: Đogatović, Amanović, Milović, Karišik, Terzić, Mitošević, Kiković, Milanović, Eliomar, Tripković, Krnić.

TOK MEČA

Drugo poluvreme:

- 89'. GOL! 2:1, strelac za Javor je Milović. Pravo niotkuda drama u finišu utakmice u Humskoj. Bivši defanzivac Partizana Milovan Milović je bio najviši u skoku posle centaršuta i savladao Kljajića.

- 85'. GOL! 2:0, a trelac je Sejduba Suma! Najskuplji igrač u istoriji Partizana postigao je prvi pogodak u crno-belom dresu posle asistencije Nemanje R. Miletića.

- 80'. Slobodan udarac iz izgledne pozicije za domaći tim, ali je Janković očajno šutirao i pogodoi živi zid.

- 67'. Prva prilika i za Jovanovića! Lopta je posle karambola u šesnaestercu gostiju je došla do Jovanovića, koji je veoma dobro šutirao, ali tik iznad prečke.

- 65': Treća izmena u Partizanu, Suma je na terenu umesto Pantića, koji je propustio nekoliko prilika.

- 58'. Već drugu izmenu pavi Đukić, Jevtovića je zamenio Radin.

- 54'. Prva izmena u partizanu, umesto Tavambe na terenu je mladi Đorđe Jovanović.

- 52': Danas izgleda nije Pantićev dan. Još jednom je pokušao, tukao je ivice šesnaesterca, ali preko gola.

Prvo poluvreme:

- 45+1'. Spasao je Kljajić sada gol crno-belih! Centrirao je Terzić, glavom je sjajno šutirao Tripković, ali je Kljajić sjajno odbranio.

- 42'. Novu odličnu priliku propustio je Pantić, još bolju nego pre nekoliko minuta. Sada je njegov udarac nogama odbranio Đogatović.

- 41'. Dve prilike za Javor u jednom napadu. Prvo Terzić ali je njegov pokušaj odbranio Kljajić, a iz odbitka Kiković gađa pored gola.

- 37'. Lepa akcija crno-belih, koju je začeo Kosović. Lopta je potom došla do Tavambe, a ovaj je ostavio Pantiću koji je bio sam na 12 metara od gola, šutirao, ali samo pored stative.

- 29'. Već u narednom napadu je udarac oprobao i Tavamba, ali bolje da nije...

- 28'. Posle duže vremena je zapretio Partizan, učinio je to Janković, koji je šutirao sa oko 20 metara, ali pored gola.

- 25'. Sjajan solo prodor Kikovića, koji je nanizao nekoliko igrača Partizana, dodao Tripkoviću, ali se ovaj obrukao jer je loše zahvatio loptu iz prilično dobre pozicije.

- 22'. Sudija Milan Ilić je prekinuo utakmicu kako igrači došli do daha i osvežili se.

- 15'. Gosti iz Ivanjice su došli do daha posle početnog pritiska crno-belih.

- 7'. GOL! 1:0, Đurđević je strelac! Dugo je trajala akcija crno-belih, da bi na posletku Vulićević sjajno centrirao, Đurđević bio najviši u skoku i poslao loptu iza leđa Đogatovića. Ovo je napadaču Partizana drugi gol u sezoni, pošto je i u prvom kolu protiv Mačve bio strelac.

- 1'. Odmah je zapretio Partizan, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu. Centrirao je Đurđević, glavom šutirao Janković, ali pored gola. Na ponovljenom snimku se video da nije bio ofsajd, tako da je sudija imao sreće što Janković nije bio precizan.